IT News Flash – wrzesień 2020

Witajcie!
Z radością ogłaszamy rozpoczęcie nowej serii wpisów na binarnie.pl, pod tytułem „IT News Flash”. Jest to comiesięczny przegląd newsów ze świata Qt, C++ oraz IT. Jesteście gotowi na pokaźną dawkę nowinek?

17 += 3

Wrześniową prasówkę otwieramy z hukiem – standard C++20 otrzymał techiczną akceptację! Niestety na oficjalną premierę musimy jeszcze poczekać do 2021.

Skoro jesteśmy już w temacie C++ – wiedzieliście że według wskaźnika TIOBE jest to najszybciej rozwijający się język?

https://cutt.ly/news-flash-cpp20-and-cpp23

https://cutt.ly/news-flash-cpp-rapid-growth

Wyskakuj z nowości

Jako że prace nad Qt 6 weszły w fazę feature freeze, Qt Company dzieli się z nami coraz większą ilością informacji dotyczących nowości w nowej wersji frameworka. Oprócz ulepszonego QML i poprawionych API dla C++ otrzymamy także unowocześnioną asynchroniczność, zmiany w API graficznych, lepsze wsparcie dla języka Python poprawki do narzędzi deweloperskich I wiele więcej. Oficjalna premiera Qt 6 jest zaplanowana na 1.12.2020. Więcej o tej wersji przeczytasz w linkach poniżej.

https://cutt.ly/news-flash-qt6-feature-freeze

https://cutt.ly/news-flash-qt6-python-support

https://cutt.ly/news-flash-qt6-asynchronous-apis

https://cutt.ly/news-flash-qt6-more-details

https://cutt.ly/news-flash-qt6-hosts

Jeszcze więcej premier!

Pomimo tego że premiera Qt 6 tuż-tuż, aktualna wesja frameworka wciąż otrzymuje aktualizacje. Wersja 5.15.1 została niedawno upubliczniona – zawiera ona ponad 400 poprawek technicznych. Jednakże nie jest to jedyna premiera w tym miesiącu! Oprcz aktualizacji samego frameworka otrzymaliśmy także Qt for MCUs 1.4, Qt Online Installer 4.0 alpha I Visual Studio Tools 2.6. To wsyzstko w przeciągu zaledwie jednego miesiąca!

https://cutt.ly/news-flash-qt5-15-1

https://cutt.ly/news-flash-qt-mcus-1-4

https://cutt.ly/news-flash-qt-vs-tools-1-4

https://cutt.ly/news-flash-qt-online-installer-4-alpha

Nici ze słodyczy

Nie tylko Qt dostanie w najbliższym czasie znaczącą aktualizację. Wersja 11 systemu Android już niedługo zawita na telefonach. Nowa wersja nie zawiera jednak żadnego słodycza w swojej nazwie. Pomimo tego znacznego uchybienia system otrzyma wiele nowości związanych z bezpieczeństwem i prywatnością. Możesz dowiedzieć się o nich więcej w linku poniżej.

https://cutt.ly/news-flash-android11-security-privacy

Taki ogrom newsów może przytłoczyć nawet takiego Qtowego zapaleńca jak ja. Czy planujecie „pojawić się” na onlinowym Qt World Summit w tym miesiącu?

You Might Also Like
Dodaj komentarz

icon