O mnie

Mam na imię Łukasz. Jestem semi-programistą i …

… szalenie miło mi powitać Cię na moim blogu 🙂

Moją główną motywacją do prowadzenia niniejszego bloga była chęć dokumentowania wiedzy na różnych etapach mojego rozwoju jako programista. W międzyczasie doszła do tego kwestia pomagania innym i dzielenia się wiedzą. Nawet najmniejsze zainteresowanie blogiem sprawia mi radość.

Razem ze zespołem binarnie.pl robimy wszystko żeby treści publikowane na blogu i na naszym kanale na YouTube były możliwie najciekawsze.

Obecnie nie zajmuję się programowaniem na full-time. Zawsze miałem potrzebę robienia czegoś więcej, więc zająłem się rozwojem wyspecjalizowanej firmy IT. Razem z mocną ekipą developerów zajmujemy się tworzeniem oprogramowania i doradztwem technologicznym. Zajrzyj na stronę mojej firmy i dowiedz się co mogę dla Ciebie zrobić! 

Kilka słów o mnie

Studiowałem informatykę do stopnia inżyniera na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Po kilku latach pracy jako programista zająłem się rozwojem firmy, a ostatnio dość eksperymentalnie podjąłem studia podyplomowe MBA4IT na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Prywatnie jestem miłośnikiem dobrej literatury, amatorem dobrego kina (jak wszyscy) i koneserem dobrego piwa. Amatorsko gram w piłkę nożną w B-klasowym zespole. Lubię też od czasu do czasu pobiegać, pójść na siłownie, wyjść na miasto czy zaszyć się gdzieś sam na sam z kodem.

Jara mnie rozwój osobisty. Uwielbiam uczyć się nowych rzeczy, poznawać nowe miejsca, zgłębiać nowe umiejętności (często niezwiązane z programowaniem). W rozwoju osobistym najlepsze jest to, że każdy sukces popycha nas dalej.

Technologie

Solidnie poznałem C++ wraz z frameworkiem Qt, którego jestem wielkim fanem. Skoro Qt to oczywiście Qml. Specjalizuję się w tworzeniu rozwiązań właśnie przy użyciu języka Qml na wszystkie platformy wspierane przez Qt, czyli:

 • macOS;
 • Windows;
 • Linux;
 • iOS;
 • Android;
 • Embedded
 • WebAssembly;


Moim priorytetem podczas pracy nad kodem jest właściwa architektura i racjonalne zarządzanie projektami. W projektach, nad którymi pracowałem do tej pory pełniłem role programisty, architekta i właściciela projektu.

Poza środowiskiem Qt posługuję się również językiem Dart wraz z frameworkami takimi jak Flutter czy Aqueduct.

Co mogę dla Ciebie zrobić?

 • Aplikacje desktopowe;
 • Aplikacje mobilne;
 • Aplikacje na systemy wbudowane;
 • Gry 2D na desktopy i na urządzenia mobilne;
 • Konsultacje architektoniczny offline i online;
 • Szkolenia zespołów z zakresu tworzenia oprogramowania w Qt;

Więcej informacji znajdziesz na stronie mojej firmy.

Co tu znajdziesz?

Do niedawna większość materiałów na blogu dotyczyło matury z informatyki. Na krótko przed założeniem bloga sam się do niej przygotowywałem, więc wiem, że ten egzamin do łatwych nie należy. Dlatego oddaję w twoje ręce masę algorytmów, programów i porad pomocnych w procesie nauki. Obecnie większą uwagę skupiam na tematach, które obecnie mnie zajmują, a więc nowo poznawane technologie czy opisy realizowanych przeze mnie projektów. Przy czym nie są to tylko i wyłącznie materiały na temat programowania w C++!

Poza tym, raz na jakiś czas machnę jakąś recenzję, relację czy inne, luźne spojrzenie na sprawy mniej lub bardziej związane z IT i programowaniem.

W związku z tym, że hasło matura z informatyki staje mi się coraz bardziej odległe, planuję skupić się obecnie na nauce na studiach oraz swoich własnych projektach. Mam parę pomysłów, które z czasem postaram się wdrożyć. Nie oznacza to jednak, że całkowicie porzucam maturzystów wraz  z ich problemami! Co to, to nie! Dołożę starań, aby usystematyzować wiedzę młodszych adeptów programistycznej magii oraz dorzucę parę pomocnych wpisów. Tym czym mnie ogranicza jest czas. Nie mam go za wiele, a za to zajęć ponad wszelką miarę ;D.

Wesprzyj autora

Chcesz mi pomóc? Doceniam to, że jesteś tu i to czytasz. Bardzo Ci za to dziękuję. Byłbym jeszcze bardziej wdzięczny za komentarze pod wpisami, lajki na moim profilu FB czy też łapki na YouTube. Powiedz o binarnie.pl swojemu znajomemu. Nie śmiem Cię prosić o nic więcej :D, a te drobiazgi znaczące wpływają na moją pozycję w sieci. Im wyższa, tym do większej ilości osób zdołam dotrzeć.

icon