O mnie

Mam na imię Łukasz. Jestem programistą i …

… szalenie miło mi powitać Cię na moim blogu 🙂

Moją główną motywacją do prowadzenia niniejszego bloga jest chęć dokumentowania mojej wiedzy i postępów w nauce na różnych etapach mojego rozwoju jako programista. W międzyczasie doszła do tego kwestia pomagania innym i dzielenia się wiedzą. Nawet najmniejsze zainteresowanie blogiem sprawia mi radość. Z tego powodu staram się, aby materiały, które tworzę były przydatne również dla odwiedzających. Mam nadzieję, że widać chociażby leciutki progres między wpisami z teraz, a tymi z marca 2017 ;).

Nie przewidywałem tego, ale chyba mogę powiedzieć, że blogowanie stało się poniekąd moim hobby. Chciałbym, aby w tym miejscu kształtowało się moje CV i portfolio. Chciałbym, aby przyszli pracodawcy, HR-owcy mogli znaleźć tutaj wszystko co można o programiście wiedzieć ;).

Kilka słów o mnie

Obecnie, jestem studentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na kierunku informatyka. Dodatkowo poświęcam się pracy jako młodszy programista C++.

Prywatnie jestem miłośnikiem dobrej literatury, amatorem dobrego kina (jak wszyscy) i koneserem jasnych piw :] Lubię od czasu do czasu pobiegać, pójść na siłownie, wyjść na miasto czy zaszyć się gdzieś sam na sam z moim kodem. Jestem też fanem zdecydowanie mocnych wrażeń.

Jara mnie rozwój osobisty. Uwielbiam uczyć się nowych rzeczy, poznawać nowe miejsca, zgłębiać nowe umiejętności (nawet te niezwiązane z programowaniem). W rozwoju osobistym najlepsze jest to, że każdy sukces popycha nas dalej.

Technologie

Tutaj bez ściemy. Nie będę pisać, że jestem mistrzem we wszystkim z czym miałem styczność na przestrzeni kilku ostatnich lat. Nie ma niedomówień. Napiszę tak jak jest.

Solidnie poznałem C++. Sporawą wiedzą mogę się pochwalić jeśli chodzi o QT. Nauka niezbędnych bibliotek to moim zdaniem rzecz (prawie wyłącznie) przyjemna. Swojego czasu (nadal to robię) zaglądam na front-end, dlatego HTML CSS nie robią na mnie wrażenia.  W technikum opanowałem solidne podstawy JavascriptPHP  i SQL. Przy czym JS i komendy SQL’a do tej pory mi się przydają w procesie realizacji własnych projektów.

Z uwagi na to, że blogger musi znać się nie tylko na kodzie, interesuję się marketingiem sieciowym i SEO, którego założenia krok po kroczku pomagają mi budować pozycję bloga w wyszukiwarkach.

Nigdy nie było mi po drodze z administracją serwerami, sprzętówką… Kod jest tym co sprawia mi największą satysfakcję 🙂

Co tu znajdziesz?

Do niedawna większość materiałów na blogu dotyczyło matury z informatyki. Na krótko przed założeniem bloga sam się do niej przygotowywałem, więc wiem, że ten egzamin do łatwych nie należy. Dlatego oddaję w twoje ręce masę algorytmów, programów i porad pomocnych w procesie nauki. Obecnie większą uwagę skupiam na tematach, które obecnie mnie zajmują, a więc nowo poznawane technologie czy opisy realizowanych przeze mnie projektów. Przy czym nie są to tylko i wyłącznie materiały na temat programowania w C++!

Poza tym, raz na jakiś czas machnę jakąś recenzję, relację czy inne, luźne spojrzenie na sprawy mniej lub bardziej związane z IT i programowaniem.

W związku z tym, że hasło matura z informatyki staje mi się coraz bardziej odległe, planuję skupić się obecnie na nauce na studiach oraz swoich własnych projektach. Mam parę pomysłów, które z czasem postaram się wdrożyć. Nie oznacza to jednak, że całkowicie porzucam maturzystów wraz  z ich problemami! Co to, to nie! Dołożę starań, aby usystematyzować wiedzę młodszych adeptów programistycznej magii oraz dorzucę parę pomocnych wpisów. Tym czym mnie ogranicza jest czas. Nie mam go za wiele, a za to zajęć ponad wszelką miarę ;D.

Wesprzyj autora

Chcesz mi pomóc? Doceniam to, że jesteś tu i to czytasz. Bardzo Ci za to dziękuję. Byłbym jeszcze bardziej wdzięczny za komentarze pod wpisami, lajki na moim profilu FB czy też łapki na YouTube. Powiedz o binarnie.pl swojemu znajomemu. Nie śmiem Cię prosić o nic więcej :D, a te drobiazgi znaczące wpływają na moją pozycję w sieci. Im wyższa, tym do większej ilości osób zdołam dotrzeć.