kurs matura z informatyki

Kurs matura z informatyki

Celem Binarnie.pl już od samego początku było wsparcie maturzystów przygotowujących się do egzaminu z informatyki. Z tego też powodu znaczącą większość materiałów na blogu stanowią posty objaśniające algorytmy, matury, czy inne zagadnienia związane z programowaniem. Z racji, iż nowy rok szkolny się zaczął, postanowiliśmy wyjść z całkowicie nową inicjatywą – z dumą ogłaszamy rozpoczęcie prac nad kursem przygotowującym do matury z informatyki.

Dlaczego warto skorzystać z kursu?  

Zespół Binarnie.pl podjął żywą dyskusję, zastanawiając się jak przygotować maturzystów jak najlepiej, jednocześnie w jak najbardziej przystępnej formie. Podjęliśmy decyzję, że najlepszą formą przekazania wiedzy będzie kurs wideo, a oto dlaczego:

  • Kurs gromadziłby wszelkie najważniejsze zagadnienia w jednym miejscu, a także w odpowiedniej kolejności. Dzięki temu kursant nie musiałby szukać materiałów porozrzucanych w Internecie, i może dowolnie wybierać tematy z listy.
  • Każdemu tematowi poświęcona zostałaby odrębna lekcja, wraz z zestawem przykładów i ćwiczeń. Kursant może w ten sposób sprawdzić jak przykład działa „na żywo”, a dzięki zadaniom może sprawdzić swój poziom wiedzy.
  • Kurs omówiłby wszystkie 3 dostępne na maturze języki: Java, Python oraz C++. Maturzysta poprzez praktyczne doświadczenie z każdym z nich będzie mógł łatwiej wybrać odpowiedni dla siebie język. Dodatkowo każda z lekcji będzie zawierała przykłady w każdym z tych języków.
  • Kurs będzie zawierać wszystkie rozwiązania zadań programistycznych z lat 2010-2021 – każde z nich oczywiście z omówieniem. Kursant w ten sposób będzie miał wyraźniejszy obraz tego, co może go spotkać na maturze, a także pozna obszary materiału, w których radzi sobie gorzej.
  • Często w Internecie pojawiają się sprzeczne informacje na temat wymaganych przez CKE algorytmów – głownie dlatego, że większość z tych informacji jest po prostu przestarzała. Kurs zawierałby wszystkie, aktualnie wymagane przez CKE algorytmy. Wymagania te czasem się zmieniają, a w szczególności w czasach pandemii i erze lekcji zdalnych, dlatego zagadnienia w kursie będą na bieżąco aktualizowane, w razie gdyby takie zmiany nastąpiły.
  • Kurs będzie przygotowany przez zawodowych programistów, dzięki czemu materiały będą najwyższej jakości.

W aktualnej formie kurs skupia się na omawianiu zagadnień związanych z programowaniem. W niedalekiej przyszłości planujemy również omówić Excela i Accessa. Kurs zostanie podzielony na odpowiednie moduły, w których znajdziesz lekcje i dołączone do nich filmy wideo, oraz pliki źródłowe.

Kiedy i za jaką cenę kurs będzie dostępny?  

Kurs jest aktualnie w fazie tworzenia. Niedawno uruchomiliśmy listę mailingową, w której mogliście wyrażać swoją chęć zakupy kursu, a także oczekiwaną cenę. Niestety, nie osiągnęliśmy zaplanowanego celu, dlatego kurs ujrzy światło dzienne najwcześniej jesienią 2022 roku. W dalszym ciągu jednak zachęcamy Was do zapisywania się do listy – pozostaje ona otwarta.

W jakiej cenie będzie on dostępny? Kurs będzie zawierał około 260 odrębnych lekcji. Dla każdej z nich musimy stworzyć materiały, przykłady, a także nagrać wideo, a to wymaga czasu, a jak wszyscy wiemy – czas to pieniądz. Wiemy jednak na pewno, że kurs będzie znacznie tańszy w przedsprzedaży. Poinformujemy o niej was drogą mailową, ale też i na social mediach.

grupa wsparcia matura z informatyki

Zapisz się do listy mailingowej!  

Masz maturę w tym roku? Chcesz załapać się na zniżkę? Zapisz się do naszej listy mailingowej, a my będziemy Cię informować o statusach prac i ewentualnych promocjach.

You Might Also Like
Dodaj komentarz

icon