IT News Flash – czerwiec 2021

Czerwiec przyniósł nam kolejną porcję gorących ciekawostek. Jeżeli ciekawi Was co wydarzyło się w świecie IT – zostańcie z nami.

kurs matura z informatyki
Już niebawem rusza kurs przygotowujący do matury z informatyki.
Nie daj się zaskoczyć na maturze – zapisz się do listy mailingowej już teraz!

Windows 11 – oficjalna zapowiedź Microsoftu

Microsoft nie przestaje nas zaskakiwać – tym razem ogłosił on nową wersję systemu Windows. System ten najprawdopodobniej doczeka się wydania już tej jesieni. Właściciele Windows 10 będą mieli możliwość ulepszenia za darmo. Jakie zmiany nas czekają? Wygląda na to, że skupiają się one głównie na ulepszeniu wyglądu systemu – teraz graficzny interfejs ma być bardziej nowoczesny, elegancki I łatwiejszy w korzystaniu. Użytkownicy będą mieli również możliwość uruchomienia aplikacji Androidowych korzystając z Intel Bridge i Amazon Appstore. Jednakże, kilka dni po ogłoszeniu nowego systemu, gigant z Redmond przedstawił jego minimalne wymagania. Wzbudziły one liczne, burzliwe dyskusje w internecie, ponieważ tylko wskazane generacje procesorów będą wspierane. Dodatkowo do uruchomienia systemu wymagany jest nowszy moduł TPM.

https://cutt.ly/news-flash-windows-11

Cutelyst w trzecim wydaniu

Mamy dobre wieści dla miłośników serwerowych API – biblioteka Cutelyst dla aplikacji opartych na Qt doczekała się nowej wersji. Aktualizacja wprowadza wsparcie dla Qt w wersji 6, a wraz z nim masę różnych, ale związanych z tym wsparciem zmian w strukturze klas i projektu. Twórcy informują również, że wkrótce minimalną wspieraną przez Cutelyst wersją Qt będzie 5.12, zamiast 5.6.

https://cutt.ly/news-flash-cutelyst3-out

Stackoverflow kupiony za jedyne 1.8 miliarda dolarów

Najlepszy przyjaciel programisty, ostatnia deska ratunku w wielu sytuacjach, pozornie bez wyjścia, niezliczone źródło wiedzy – tak, mówimy o StackOverlow. Ten wielki serwis został wykupiony przez Prosus za 1.8 mld dolarów. Prosus, czyli potężna europejska firma inwestująca w nowoczesne technologie, ogłosiła ten fakt w jednej ze swoich prasówek. Warto również wspomnieć, że Prosus posiada już znaczące udziały w serwisach nauki online, jak Udemy, czy Codecademy, co może oznaczać, że Prosus zamierza połączyć te serwisy tworząc jedno, wielkie miejsce zrzeszające programistów, ale też i uczących się.

https://cutt.ly/news-flash-prosus-acquired-stackoverflow

Więcej wymagań oznacza więcej bezpieczeństwa

Taka myśl przewodzi firmie Google: od sierpnia sklep Play będzie wymagał weryfikacji dwuetapowej, a także weryfikacji adresu od nowych kont deweloperskich. Wszystkie istniejące konta deweloperskie także będą musiały to zrobić do końca bieżącego roku. Tymi zmianami Google chce zminimalizować ataki typu phishing, a także ochronić konta deweloperskie przed kradzieżą. Z tych samych powodów Google Play Console także będzie wymagało weryfikacji 2FA.

https://cutt.ly/news-flash-google-store-2fa

To by było na tyle, jeżeli chodzi o nowości z tego miesiąca. Koniecznie zostawcie opinie w komentarzu i nie zapomnijcie śledzić naszej strony, aby nie przegapić kolejnych ciekawostek z następnego miesiąca.

You Might Also Like
Dodaj komentarz

icon