IT News Flash – wrzesień 2021

To był przepełniony wydarzeniami miesiąc – jesteście gotowi na najświeższe wiadomości ze świata IT?

Qt jako nowy partner technologiczny Hyundaia

 Qt to elastyczny framework wieloplatformowy – jest szeroko stosowany w wielu gałęziach przemysłu, zaczynając od aplikacji na urządzenia osobiste, przechodząc przez nakładki systemowe, a kończąc na interfejsach systemów wbudowanych. Zapewne nie zdziwi Was więc fakt, że kolejna firma zdecydowała się na komercyjne wykorzystanie Qt – wiceprezes Hyundai ogłosił rozpoczęcie partnerstwa na swoim profili LinkedIn. Jak możemy wyczytać z wpisu na Qt.io, framework Qt zostanie wykorzystany do dalszego rozwoju Connected Car Operating System firmy Hyundai, którego zadaniem jest sterowanie i zarządzanie modułami samochodu, co pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu użytkownika. To nie pierwszy raz, kiedy Hyundai skorzystał z tego framework’a – Qt był już używany w jednym z ich produktów, jakim był Genesis GV80 wydany w 2019 roku.

https://cutt.ly/hyundai-chooses-qt-as-hmi-tech-partner

Nowy konkurent na rynku AI dla PyTorch

 OpenAI, znana wszystkim firma pracująca nad sztuczną inteligencją, wydała nowy język programowania open-source, bazujący na Pythonie. Język ten umożliwia tworzenie złożonych algorytmów przy użyciu uczenia maszynowego o składni podobnej do Pythona. Funkcjonalny program może zostać stworzy z zaledwie 25 linii kodu, a jego wydajność znacznie przewyższa ekwiwalentny algorytm stworzony w PyTorch. Triton dostarcza również liczne biblioteki z gotowymi do użycia funkcjami i formułami, które uproszczą proces rozwoju zarówno ekspertom, ale też i początkującym entuzjastom sztucznej inteligencji. Projekt CMake Triton’a można znaleźć na platformie Github.

https://cutt.ly/openAI-triton-infoq

https://cutt.ly/triton-github-page

GitHub Discussions opuszcza betę

Na początku 2020 roku GitHub ogłosił prace nad projektem mającym na celu stworzenie kanału dla użytkowników, w którym mogliby oni dzielić się komentarzami i wrażeniami na repozytorium – projekt GitHub Discussions. Projekt ten właśnie opuszcza testy beta i został udostępniony wszystkim użytkownikom! GitHub Discussions zapewnia zespołom dostęp do narzędzi, które pomagają budować i utrzymywać zaangażowanie społeczności. Wśród funkcjonalności znajdziemy wybór najbardziej przydatnych odpowiedzi (jak na StackOverlow), głosowanie na komentarze i odpowiedzi, dostosowywanie kategorii, a takżę przypinanie najlepszych ogłoszeń.

https://cutt.ly/github-discussions-exits-beta

Tym newsem kończymy dzisiejszy Flash News IT. Jeśli szukasz materiałów, które przygotują Cię do matury z informatyki, koniecznie zajrzyj do tego wpisu.

You Might Also Like
Dodaj komentarz

icon