IT News Flash – grudzień 2020

Rok 2020 był szalonym okresem, jednakże dobiega on końca. Co w świecie IT przyniósł nam ostatni miesiąc tego roku?

Zwycięski wąż

Nie tylko sam framework Qt dostał ostanio dużą aktualizację. W grudniu opublikowany został Qt for Python 6. Z nową wersją przychodzą usprawnienia takie jak poprawione wsparcie dla QML. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, sprawdźcie linki poniżej.

Jak co roku przyznane zostały tytuły Qt Champions. Gratulację dla Bryana Cairns aka Voidrealms, Denisa Shienkov, Ivana Komissarov, Giuseppe D’Angelo, Christiana Ehrlicher I Johana Specht aka @jsulm.

https://cutt.ly/news-flash-qt-for-python-6

https://cutt.ly/news-flash-it-qml-support-for-python

https://cutt.ly/news-flash-qt-champions

Tajemnice wielkiego G

Pomimo tego, że projekty mogą mieć otwarty kod źródłowy, nadal mogą skrywać tajemnice. Przykładem takiego projektu jest Fuschia OS od Google. Technologiczny gigant poszukuje więcej osób chętnych do wsparcia projektu… wciąż nie ujawniając jego przeznaczenia. Spekuluje się, że może być to system operacyjny dla urządzeń IoT, jednakże, nikt nie jest w stanie tego w pełni potwierdzić.

https://cutt.ly/news-flash-mysterious-os

Cross-tracing!

Kiedy powiesz „ray-tracing” większość osób natychmiastowo pomyśli o układach GPU od Nvidi. Niedawno nastąpiła (raczej mała) zmiana w tej kwestii, wraz z premierą kart z serii Radeon RX 6000 od AMD. Sprawy jednak robią się ciekawsze wraz z najnowszymi informacjami na temat Vulkan’a. Twórcy tego cross-platformowego API graficznego ujawinili, że jest ’ray-tracing ready’. Oznacza to, że ta nowa technologia, będzie mogła zostać dostarczona do szerokiego wachlarza nowych urządzeń.

https://cutt.ly/news-flash-vulkan-ray-tracing

Uniwersum nowości

Jedno z największych wydażeń w świecie programistycznym miało miejsce na początku grudnia – Github Universe. Wraz z nim, opublikowana została lista usprawnień dla platformy Github. Otrzymamy takie nowości, jak tryb nocny (w końcu), zautomatyzowany przegląd zależności, czy funkcjonalność auto-merge.

https://cutt.ly/news-flash-github-universe

Tymi newsami zamykamy rok 2020 w serii IT News Flash. Nie martwcie się jednak, bo nie jest to pożegnanie – wrócimy do was za miesiąc. Na ten czas, życzymy wam wszystkiego co najlepsze w nowym roku!

You Might Also Like
1 Comment
Dodaj komentarz

icon