IT News Flash – listopad 2020

Na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Złapcie kubek gorącej kawy i rozgrzejcie się najgorętszymi newsami ze świata IT!

Gładkie przejście

Qt zapowiedział dedykowaną bibliotekę, która ma na celu wpomóc portowanie aplikacji z Qt 5 do 6. Ponadto opublikowane zostały nowe detale dotyczące modułu 3D, w tym lista wspieranych API, nowe funkcjonalności takie jak transformacje perspektywiczne, niestandardowe materiały, wsparcie dla iOS i wiele, wiele więcej. Więcej informacji w linkach poniżej.

https://cutt.ly/news-flash-qt-compat

https://cutt.ly/news-flash-qt-6-3d

Podobne, nieprawdaż?

Google testuje nową funkcjonalność Play Store, pozwalające użytkownikom na porównywanie ficzerów aplikacji. Może to pomóc zyskać uwagę mniejszym developerom, a także zwiększyć popularność mniej znanych aplikacji, które wyróżniają się na tle innych.

https://cutt.ly/news-flash-play-store-comparison

Sto lat!

Wiecie, że Windows skończył 35 lat? Dwudziestego listopada 1985 roku swoją premierę miał MS-DOS, który był podwaliną dla dzisiejszej popularności PC. Zostawmy jednak przeszłość i porozmawiajmy o przyszłości. Microsoft pracuje nad rozwiązaniem o nazwie „Latte”, które ma pozwolić na uruchamianie aplikacji Androidowych, na Windows 10.

https://cutt.ly/news-flash-35-years-of-windows

https://cutt.ly/news-flash-project-latte

Nie taki duży?

Swoją premierę miała nowa generacja koputerów Mac, opartych na procesorach ARM. Nie można odmówić sukcesu procesorom M1, jednakże nowa wersja macOS, nie miała tyle szczęścia. W dniu premiery wielu użytkowników zgłaszało problemy z nie działającymi aplikacjami. Kryzys został jednak zażegnany i wszystko wraca (mniej więcej) do normy.

Wiecie też, że komuś udało się uruchomić Windows for ARM, Macu z procesorem M1?

https://cutt.ly/news-flash-big-sur-problems

https://cutt.ly/news-flash-windows-on-M1To wszystko na dzisiaj. Jeśli szukacie tutoriali dotyczących technologii Qt, zachęcam was do odwiedzenia bloga Scythe-Studio. Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia w następnym miesiącu!

You Might Also Like
Dodaj komentarz

icon