IT News Flash – marzec 2021

Prima aprilis już za nami – właśnie dlatego znajdziesz tu tylko prawdziwe i interesujące newsy ze świata IT!

Nie żyje framework, niech żyje framework!

Każdego dnia, gdzieś w głębi dzikiej dżungli IT, rodzi się nowy framework do JavaScript. Zazwyczaj nie skupiamy się na nich, ale NodeGui przykuł naszą uwagę. Jest to nowy framework JS dedykowany tworzeniu cross-platformowych aplikacji desktopowych. Wykorzystuje on frontendowy framework i kopilator Svelte, HTML oraz CSS wraz z… biblioteką Qt Widgets! Dzięki niemu wszyscy programiści JS przekonać się czemu Qt jest świetny 😉

https://cutt.ly/news-flash-qt-js-bindings

No i GITez

Niedawno wypuszczona została wersja 2.31 popularnego narzędzia Git. Wśród najciekawszych zmian znajdziemy m.in. komendę „git maintenance”, pozwalającą na wykonywanie konserwacji w tle, dzięki czemu możemy uniknąć zostania zablokowanymi przez auto uruchomienie komendy „git gc”. Więcej informacji o zmianach znajdziecie w linku poniżej.

https://cutt.ly/news-flash-git-2-31

Ćwierki z drugim dnem

Stenografia potrafi być bardzo ciekawą techniką. Dowodem na to jest fakt, że niedawno pewnemu badaczowi bezpieczeństwa udało się ukryć pliki .zip oraz .mp3 w plikach .png które był w stanie udostępniać przez Twittera. Kto wie co skrywają obrazki w publikacjach na Twitterze?

https://cutt.ly/news-flash-zip-in-tweet-png

Nie ma niezłamywalnego szyfrowania

Szyfrowanie pewnego popularnego wśród kryminalistów komunikatora zostało ostatnio złamane. Śledczym udało się rozpracować szyfrowanie Sky ECC, co pozwoliło belgijskiej policji na przeprowadzenie wielu aresztowań.

https://cutt.ly/news-flash-skyecc-cracked

Mało kodu, mało oczekiwań?

Nowy język low-code został udostępniony przez Microsoft. Power Fx bazuje na formułach podobnych do tych znanych z arkuszy kalkulacyjnych. Ma on zostać nowym standardem służącym do dostosowywania logiki w aplikacjach platformy Power. Ze względu na fakt, że jest on open-sourcowy, możecie również wykorzystać go we własnych aplikacjach.

https://cutt.ly/news-flash-new-low-code-language

Możecie spodziewać się kolejnej dawki gorących newsów w następnym miesiącu. Jeśli szukacie więcej treści i poradników związanych z Qt, zajrzyjcie na nasz blog.

You Might Also Like
1 Comment
Dodaj komentarz

icon