wieści z bloga programistycznego

Styczeń i luty 2020 – wieści z bloga programistycznego

We wpisie z podsumowaniem ubiegłego roku i z planami na obecny zobligowałem się do publikowania postępów w realizacji celów, które sobie tam założyłem. Niestety na śmierć zapomniałem o tym, że podsumowujący wpis miał się pojawiać w ostatni piątek każdego miesiąca, więc ten wpis będzie jedynym, który zawierać będzie podsumowanie dwóch miesięcy. Następne wieści z mojego bloga pojawią się w ostatni piątek marca.

Opublikowane wpisy

Jeżeli chodzi o minione dwa tygodnie to w kontekście wpisów sporo się działo. W czasie tych dwóch miesięcy opublikowanych zostało 11 wpisów, które wygenerowały spory ruch. Jeżeli chodzi o tematykę wpisów to królował tu Qt i cała seria Kurs Qt, którą będę kontynuował od kwietnia. Dodatkowo opublikowaliśmy również dwa bardzo ciekawe wpisy na tematy trochę bardziej odległe od programowania, ale nadal dotyczące pojęć informatycznych. Chodzi oczywiście o Jak radzić sobie z hasłami w erze wycieków oraz Jak odgooglować swoje życie. Oba wpisy przyjęte zostały bardzo ciepło i cieszyły się sporym zainteresowaniem, ale oczywiście najbardziej poczytny był wpis Czy warto studiować informatykę? Opinie różnych osób.  W tym wpisie zawarłem swoją opinię na problem postawiony w tytule wpisów oraz poprosiłem trzy inne osoby o udzielenie swojej. Wpis przyjął się bardzo dobrze i wyświetlony został 1253 (do momentu publikacji tego wpisu). Część ruchu pochodzi z reklamy na FB, którą zdecydowałem się uruchomić po raz pierwszy w ramach eksperymentu.

W tym miesiącu planuję zacząć nową mini-serię (3-5 wpisów) poświęconą jednej pozycji książkowej.

Ruch na blogu

Tak wygląda wykres jeżeli chodzi o styczeń:

ruch blog programistyczny luty 2020

A tak wyglądał ruch w lutym:

ruch blog programistyczny luty 2020

Nauka języków

W planach wymieniłem naukę języka angielskiego i duńskiego w stopniu wystarczającym do zdania dwóch egzaminów. Jeżeli chodzi o angielski to nie owijając w bawełnę, nic nie zrobiłem w tym kierunku, ale z pewnością zrobię to w tym miesiącu.

Za to jeżeli chodzi o język duński to kontynuuję naukę na własną rękę korzystając z książek, ćwiczeń, nagrań oraz dwóch aplikacji do nauki języków, czyli Duolingo oraz Quizlet. Jeżeli chodzi o Duolingo to mój aktualny „strike” to 64 dni nauki z rzędu 😊. Planuję też w drugiej połowie tego roku wybrać się do Danii celem zdania egzaminu. Więcej o tym jak uczę się języków w oddzielnym wpisie 😉

Podsumowanie wieści z bloga programistycznego

Jestem szczególnie zadowolony z wzrastającego ruchu na blogu i postaram się zrobić jak najwięcej żeby tą tendencję podtrzymać. Niestety nie jestem do końca zadowolony z tego, że nie zrobiłem nic w kierunku zdania egzaminu C1 z języka angielskiego. Niemniej żyje się dalej.

Dziękuję wszystkim odwiedzającym i zachęcam do śledzenia fanpage’u binarnie.pl na FB.

You Might Also Like
Dodaj komentarz

icon