matura z informatyki - programy

Matura z informatyki – programy z ostatnich trzech lat.

Jeśli jeszcze sami nie opracowaliście sobie maturalnych zadań na program z ostatnich lat to zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami. Na końcu wpisu znajdziecie link do pobrania paczki z poleceniami do zadań, danymi i oczywiście programami. Przepraszam za to, że niektóre są trochę nieczytelna i być może nieoptymalne, ale robiłem je jakiś czas temu i pewnie miałem wtedy clean code w poważaniu ;).

Matura z informatyki – programy z 2014

Zadania na program z tego roku nie było szczególnie trudne. Jedynie teoretycznie najtrudniejsze zadanie trzecie sprawiło mi pewną trudność. Przydał się algorytm sprawdzający, czy liczba należy do liczb pierwszych, którego implementację wstawiałem na samym poczatku istnienia bloga.

a)

b)

c)

Matura z informatyki – programy z 2015

1.

2. Tutaj wystarczyło zauważyć, że liczba zapisana podzielna jest przez 2 jeżeli jej ostatnia cyfra, najmniej znacząca nie jest jedynką. Sprawa ma się podobnie w przypadku podzielności przez 8.

3.

grupa wsparcia matura z informatyki

Matura z informatyki – programy z 2016

Zadanie z tego roku sprawiło mi największa przyjemność, gdyż w swoim czasie strasznie „jarałem się” szyfrowaniem, kryptologią, a sam omawiany już przeze mnie szyfr Cezara nie należy do tych najtrudniejszych.

1.

2.

3.

Pobierz rozwiązania
You Might Also Like
Dodaj komentarz